Opis
Podziwiamy bohaterów. Mistrzowie sportu stają się naszymi idolami. Intrygują nas niezwykłe wyczyny związane z wytrzymałością i przekraczaniem własnych granic. Zimowe wejścia na szczyty Himalajów, ustanawianie rekordów podczas ultramaratonów czy przetrwanie w ekstremalnie niebezpiecznych dla życia warunkach - to wszystko skłania do zastanowienia się, jak daleko sięga kontrola umysłu nad ciałem, jak silna jest wola przetrwania i co sprawia, że skrajnie wyczerpany zawodnik pada na ziemię kilka metrów za linią mety, a nie przed nią. Ta zadziwiająca moc decyduje o sukcesie w pracy, wygranym konkursie w sporcie czy przeżyciu w sytuacji śmiertelnego zagrożenia.
Ta książka bazuje na najbardziej aktualnych publikacjach naukowych dotyczących biegania i innych sportów wytrzymałościowych. Mówi o tym, jak umysł działa w warunkach skrajnego wysiłku, bólu czy zagrożenia i jak wpływa na funkcjonowanie ciała. Dzięki niej uzyskasz wyjątkowy wgląd w to, co dzieje się w głowach wybitnych sportowców, a co sprawia, że osiągają oni niezwykłe wyniki. Przyjrzysz się najbardziej fascynującym aspektom funkcjonowania mięśni, kontroli sprawowanej przez układ nerwowy i mózg, poznasz tajniki żywienia sportowego i treningu. To obowiązkowa pozycja dla każdego sportowca wytrzymałościowego!
Ta książka:
wyjaśnia, co dzieje się w umysłach osób uzyskujących wyjątkowe wyniki
opisuje niezwykłe podróże poza granice ludzkich możliwości
pomaga zrozumieć rolę umysłu w dochodzeniu do wybitnych osiągnięć
pokazuje najciekawsze fakty dotyczące pracy mięśni i prowadzenia treningu
obala mity i prezentuje wyniki najnowszych badań naukowych
Umysł. Ciało. Kontrola. Wytrzymasz i zwyciężysz!
O autorze
Alex Hutchinson - jest wielokrotnie nagradzanym dziennikarzem. Pisze o biegach długodystansowych i popularyzuje naukowe podstawy wiedzy o wytrzymałości człowieka. Jego artykuły często pojawiają się na łamach gazet, między innymi w dziennikach New York Times i New Yorker. Kiedyś biegał w reprezentacji Kanady na długie dystanse. Obronił doktorat z fizyki w Cambridge, a później prowadził badania we współpracy z Narodową Agencją Bezpieczeństwa.